čistenie behúňa ukážka

Spoznajte výhody hĺbkového čistenia kobercov v domácnostiach Malacky

Proces extrakčného tepovania kobercov prebieha na mokro. Tento spôsob čistenia sa radí medzi tie najefektívnejšie, pretože v domácnostiach prispieva k zachovaniu kvality koberca. Na prvom mieste udržuje hladinu prašnosti, roztočov a ostatných alergénov v celom obytnom priestore na prijateľne najnižších úrovniach.

Takzvané tepovanie kobercov na mokro sa v domácnostiach odborníkmi doporučuje opakovať s intenzitou aspoň dva krát ročne a v prípade, že priestor obýva aj alergik kľudne sa môže opakovať aj častejšie. Všetko tiež závisí od namáhania koberca buď domácimi zvieratkami, alebo aj prašnosťou prostredia v ktorej sa byt či dom nachádza.

V našej firme Topservis sa špecializuje na používanie čistiacich prostriedkov strojom značky Kärcher. Výhodou práškov značky Kärcher je, že už v sebe obsahujú antialergické zložky a ošetrenie proti roztočom na 3 mesiace. Štandardom je aj dokonalé odstránenie výrazne zažraných nečistôt a vyhubenie pliesní, baktérií i parazitov usadených v kobercoch či behúňoch. Mierne zásadité čistiace prostriedky používaného roztoku zabezpečí okamžité rozpustenie všetkých nečistôt a ich odsatie extraktorom do zbernej nádoby.

Firma Topservis sa špecializuje na hĺbkové mokré čistenie

Po samotnom procese tepovania nezostáva koberec premočený, ako by si niekto mohol mylne myslieť, pretože samotný sací výkon profesionálneho vodného extraktora je obrovský. Čisté plochy preto zostávajú s 10% vlhkosťou, čo je na dotyk iba mierne vlhké. Vyschnutie sa podľa okolností odhaduje na pár hodín.

Samotné vysušenie závisí od výšky jednotlivých vlákien koberca, teploty okolitého prostredia, intenzity vetrania a vlhkosti ovzdušia. Intenzívnejšie prebieha vyschnutie v letných mesiacoch, kedy sa dajú dokorán otvoriť okná. Jednoduchšie je to s behúňmi, pretože tie sa dajú vyniesť von na slnko.

Impregnácia čistených povrchov

Impregnáciu teda ošetrenie kobercov je zabezpečené už samotnými čistiacimi prostriedkami firmy Kärcher, ktoré okrem čistiacich emulzií v sebe obsahujú aj impregnačné látky. Tento aspekt tepovanía sa teda nemusí vôbec riešiť ani pri čistení behúňov, drobných koberčekov či iného čalúneného nábytku.