koberec1

Výhody hĺbkového čistenia kobercov

Proces extrakčného tepovania kobercov robíme na mokro. Tento spôsob čistenia radíme medzi tie najefektívnejšie, pretože v domácnostiach prispieva k zachovaniu kvality koberca. Na prvom mieste udržuje hladinu prašnosti, roztočov a ostatných alergénov v celom obytnom priestore na prijateľne najnižších úrovniach.

Hĺbkové tepovanie kobercov na mokro v domácnostiach doporučujeme opakovať s intenzitou aspoň dva krát ročne. V prípade, že priestor obývate spolu s alergikom, kľudne môžete tepovanie opakovať aj častejšie. Všetko závisí ako namáhate koberce. Záleží či máte domáce zvieratko, alebo Váš domov máte situovaný v  prašnom prostredí.

V našej firme Topservis sa špecializujeme na používanie čistiacich strojov a prostriedkov značky Kärcher. Prášky značky Kärcher majú výhodu, že už v sebe obsahujú antialergické zložky a ošetrenie proti roztočom na 3 mesiace. Štandardne odstraňujú aj výrazne zažrané nečistoty. Taktiež spôsobujú vyhubenie pliesní, baktérií i parazitov usadených v kobercoch či behúňoch. Mierne zásadité čistiace prostriedky používaného roztoku zabezpečujú okamžité rozpustenie všetkých nečistôt. Zároveň ich okamžite odsávame extraktorom do zbernej nádoby.

Špecializujeme sa na hĺbkové mokré čistenie

Po samotnom procese tepovanie Malacky nenechávame koberec premočený, ako by si niekto mohol mylne myslieť. Pretože máte profesionálne vodnéhé extraktory s obrovským výkonom. Čisté plochy preto zostávajú s 10% vlhkosťou, čo budete na dotyk cítiť iba ako mierne vlhké. Vyschnutie podľa okolností odhadujeme na pár hodín.

Samotné vysušenie závisí od výšky jednotlivých vlákien koberca, teploty okolitého prostredia, intenzity vetrania a vlhkosti ovzdušia. Intenzívnejšie prebieha vyschnutie v letných mesiacoch, kedy môžete otvoriť okná dokorán. Jednoduchšie to budete mať s behúňmi, pretože môžete vyniesť von na slnko.

Impregnácia čistených povrchov

Impregnáciu teda ošetrenie kobercov zabezpečujeme už samotnými čistiacimi prostriedkami firmy Kärcher. Tie okrem čistiacich emulzií v sebe obsahujú aj impregnačné látky. Tento aspekt tepovanía teda nemusíte vôbec riešiť ani pri čistení behúňov, drobných koberčekov či iného čalúneného nábytku.