Čistenie kožených sedačiek Malacky

Pred tým ako sa rozhodnete pre koženú sedačku, mali by ste vedieť, akú starostlivosť budete musieť koženej sedačke venovať. Totižto bežne sa v Topservis stretávame stým, ako slabo sú majitelia kožených sedačiek informovaní o šetrnosti kože ako materiálu. Ak si zaobstarávate koženú sedačku, málokedy Vás predajcovia dostatočne informujú, aké úsilie by ste mali vynaložiť, ak sa chcete dlho tešiť z krásnej koženej sedačky. Časom, ako koženú sedačku každodenne využívate a dostatočne ju neošetrujete, stráca stráca svoju prirodzenú vlhkosť. Kolagénové vlákna menia svoju pružnosť a vláčnosť. Tento proces prebieha postupne, nemusíte si ho okamžite všimnú, až si raz uvedomíte, že Vaša sedačka vyzerá úplne inak. Postupne sa začína koža naťahovať, vlniť, do vnútra pórov sa zatláča špina a môže sa Vám začať olupovať. Aby ste zabránili poškodeniu kože, musíte useň koženého nábytku pravidelne čistiť a následne impregnovať.

Ak si na koženú sedačku niečo vylejete, mali by ste sa to čo najrýchlejšie snažiť šetrne zotrieť, aby sa tekutina nestihla vpiť do materiálu. Súčasne by ste mali mechanické znečistenie, ako prachové častice, znečistenie a obvyklé fľaky odstraňovať bezodkladne opatrne. Pokiaľ budete impregnovať kožu na pravidelnej báze, kľudne ho spravte ako súčasť bežného upratovania, s týmto krokom nebudete mať problém. Výrobcovia odporúčajú impregnovať sedačku aspoň raz mesačne. Ak tento interval dodržíte a ošetrenie kože spravíte kvalitne, kvalitne svoju sedačku aj vyčistíte. V tom prípade sa nemusíte báť šetrne aj svojpomocne čistiť sedačku chránenú ošetrujúcim prípravkom. Drobné nečistoty odstraňujte vlhkou utierkou a následne utierajte do sucha.

Dosiahnete dlhodobý krásny vzhľad

Ak sa budete o svoju sedačku dôkladne starať a ošetrovať, čistením kože viditeľne predĺžite jej životnosť a zároveň zachováte jej vynikajúci vzhľad. Napriek tomu všetkému by ste bežné ošetrovanie mali robiť veľmi šetrne a hĺbkové čistenie prenechať odborníkom.  Pretože aby ste čistenie koženého gauča spravili naozaj efektívne a bez nežiaduceho poškodenia, musíte mať skúsenosti a poznať adekvátny postup. Preto sa pri vlastnom čistení nesnažte príliš, aby ste si nespravili viac škody ako úžitku. Ak potrebujete poradiť, alebo pomôcť nikdy nás neváhajte kontaktovať, vždy Vám ochotne zodpovieme všetky dotazy. Čistenie kožených sedačiek zabezpečujeme v Malackách, Stupave a okolí.

Efektívne čistenie a ošetrovanie kože v Malackách a Stupave

Pred samotným čistením si vždy radšej zvážte pre a proti pri domácom čistení a využitím služieb odbornej firmy. V každom prípade si dávajte pozor na chemické prostriedky alebo bežné prípravky, ktoré môžete zohnať v drogérii. Tieto môžu zásadne zmeniť vlastnosti usne, až do tej miery, že bude nenávratne poškodená.

Najskôr pred použitím akéhokoľvek bežného prípravku na kožu spravte skúšku na málo viditeľnom mieste. Vždy majte istotu, že ste Vašu koženú sedačku umiestnili najmenej 50cm od akéhokoľvek zdroja tepla ako napr. ohrievače, radiátore, krby a pod. Nikdy nevystavujte useň priamemu slnečnému žiareniu a ani inému silnému zdroju svetla. Priame slnečné svetlo nielen vyťahuje farbu, ale aj vysúša kožu. Dodržiavajte iba týchto pár princípov a napomáhate tým udržať kožu pružnú a zabránite jej popraskaniu, lámaniu a strate farby.

Sledujte faktory, ktorými si poškodíte koženú sedačku

Novovzniknuté fľaky a špinu sa snažte šetrne zotrieť okamžite pomocou jemnej utierky. Môžete tiež používať umelú hubku namočenú v destilovanej vode a krúživými pohybmi otierajte fľak, opatrne a následne dôkladne osušte vlnenou handričkou. Zistenú tekutinu okamžite odsajte papierovým obrúskom alebo kapesníkom. V závislosti od typu tekutiny a jej farby, môže byť na neimpregnovanej sedačke fľak nevratný! Nízka priľnavosť fľakov sa dá zabezpečiť pravidelným ošetrením kože = impregnáciou kože. Na správne impregnačné prípravky sa nás neváhate pýtať.

Tiež si dávajte pozor, aby ste na koženú sedačku nikdy nepokladali noviny a časopisy. Pretože farbivo, ktoré obsahujú častokrát prenikne do usne a zafarbí ho.

Na sedenie používajte výhradne miesta k tomu určené! Používajte všetky miesta na sedenie, aby nedochádzalo k zmenám na vzhľade a tvrdosti jednotlivých sedacích miest.

Ideálne udržiavajte klimatické podmienky vhodné pre kožený nábytok: vlhkosť vzduchu 50-70% a teplota vzduchu 10-25 %.

Odborné čistenie ideálne robte každý štvrť rok. Správnu impregnáciu však môžete robiť aj sami doma, stačí ak sa nás opýtate, ako postupovať! 

Dodržujte tieto jednoduché pravidlá, ktoré Vám nikdy nikdy nezaberú veľa času, ale osoh z nich si budete užívať veľmi dlhú dobu.