Čistenie kožených sedačiek Malacky

Kožená sedačka časom a každodenným používaním stráca prirodzenú vlhkosť, kola génové vlákna, svoju pružnosť a vláčnosť. Aby nedochádzalo k poškodeniam kože, je nutné useň kožených nábytkov čistiť a následne pravidelne kožu ošetrovať.

Mechanické znečistenie ako sú prachové častice, znečistenie a obvyklé fľaky odstraňujte bezodkladne. Pokiaľ je ošetrenie kože kvalitné, kvalitnejšie sa vyčistí, pretože je chránená ošetrujúcim prípravkom. Drobné nečistoty odstraňujte vlhkou utierkou a následne utierajte do sucha.

Dlhodobý krásny vzhľad

Dôkladná starostlivosť, ošetrovanie, čistenie kože a kožených sedačiek viditeľne predlžuje ich životnosť a zachováva ich vynikajúci vzhľad. Čistenie kožených sedačiek zabezpečujeme v Malackách, Stupave a okolí.

Doporučené čistenie a ošetrovanie kože V Malackách

V žiadnom prípade nepoužívajte chemické prostriedky alebo bežné prípravky, ktoré sa nachádzajú na trhu. Tieto môžu zásadne zmeniť vlastnosti usne, až do tej miery že bude nenávratne poškodená.

Najskôr pred použitím akéhokoľvek bežného prípravku na kožu spravte skúšku na málo viditeľnom mieste. Vždy majte istotu , že Vaša kožená sedačka je umiestnená najmenej 50cm od akéhokoľvek zdroja tepla ako napr. ohrievače, radiátore, krby a pod. Nevystavujte useň priamemu slnečnému žiareniu a ani inému silnému zdroju svetla. Napomáhate tým udržať kožu pružnú a zabránite jej popraskaniu, lámaniu a strate farby.

Dôležité je dôkladne vetrať v obdobiach so zvýšenou vlhkosťou

Novovzniknuté fľaky a špinu odstraňujte okamžite pomocou utierky. Môžete tiež používať umelú hubku namočenú v destilovanej vode a krúživými pohybmi otierajte fľak, opatrne a následne dôkladne osušte vlnenou handričkou. Zistenú tekutinu okamžite odsajte papierovým obrúskom alebo kapesníkom. Ako náhle je tekutina absorbovaná, fľak je nevratný! Nízka priľnavosť fľakov sa dá zabezpečiť pravidelným ošetrením kože = impregnáciou kože. Prípravky na to určené si pýtajte od profesionálov.

Kožené sedačky nikdy nesmú prísť do kontaktu s novinami a časopismi. Pretože farbivo, ktoré obsahujú môže preniknúť do usne a zafarbiť ho.

Na sedenie používajte výhradne miesta k tomu určené! Používajte všetky miesta na sedenie, aby nedochádzalo k zmenám na vzhľade a tvrdosti jednotlivých sedacích miest.

Ideálne klimatické podmienky pre kožený nábytok sú: vlhkosť vzduchu 50-70% a teplota vzduchu 10-25 %.

Celkové čistenie a ošetrenie sedacích súprav je ideálne robiť každý štvrť rok.

Tieto pravidlá nikdy nezaberú veľa času, ale osoh z nich plynúci si budete užívať veľmi dlhú dobu.