Ako správne postupovať pri čistení kúpeľne obrázok

Čistenie kúpeľne v Malackách

V dnešnom článku by sme Vám chceli s časti uľahčiť čistenie v kúpeľni či WC a oboznámiť Vás s pár efektívnymi fígľami na upratovanie Malacky. Ak by sa Vám čistenie kúpeľne nechcelo robiť, kľudne nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme. Jedno s najviac problematických miest, ktoré ak čistíte kúpeľňu, môžete vidieť sprchový kút so zásuvnými dverami. Určite nespochybňujete fakt, že dobre vybratý sprchový kút si nekúpite len pre praktickú stránku, ale aj  ako vynikajúci dekoračný prvk. Z dizajnového hľadiska sa však z neho budete tešiť len do momentu, než si ho celý zanesiete vodným kameňom, špinou a nánosmy mydla. Nezúfajte však, pretože stačí ak budete vedieť, ako máte postupovať a z čistenia kúpeľne spravíte jednoduchú rutinu.

Ak čistíte zásuvné dvere, k práci si najlepšie zoberte hubku na čistenie, pretože silikónové kefy nevyužijete až tak efektívne. Zásuvné dvere na sprchových kútoch vyčistíte najproblematickejšie práve pre ich zasúvací mechanizmus. Nech by ste dvere akokoľvek otvorili, vždy v nich zostane medzierka, do ktorej sa nedostanete. Na to Vám poradíme jednoduchý postup. Naneste čistiaci prípravok na handričku, ktorú obalíte na škrabku. Tú vsuniete do medzierky na dverách a pohybujete hore a dole, pokiaľ dvere dostatočne nevyčistíte. Keď už všetko znečistenie odstránite, to isté spravte so suchou handrou a celé dvere do sucha vytrite.

Ako vyčistíte nálepky?

V niektorých prípadoch sa môžete stretnúť aj s nálepkami na dvierkach od sprchového kúta. S týmto problémom sa stretnete hlavne v domácnostiach, v ktorých vyrastajú deti, ktoré skrášľujú všetky sklenené povrchy samolepkami. S nálepkami sa často stretnete aj na sklených či plastových dverám od sprchového kúta. Problém však môže mať práve pri ich odstraňovaní. Buď môžete mať problém s odstránením samotných samolepiek, alebo tiež môžete mať problém s odstránením pozostatkov lepidla na miestach, kde sa samolepka nachádzala. Tu odporúčame jednoduché riešenie. V prípade, že ich nevyčistíte čistiacimi prostriedkami, použite žiletku. Podstatné je, aby ste nepoužívali tupú žiletku a držali ju v ostrom uhle, inak si môžete spraviť nepekný úraz.

Po vyčistení dvierok postupujte ku koľajničkám, ktoré sú vynikajúcim magnetom pre zvyšky sprchových gélov, nánosy znečistenia, špiny a vlasov. Pri takomto čistení nebudete mať pomocníkom len čistiaci prostriedok, ale použite aj hubku či kefu, aby ste si výrazne uľahčili upratovanie. V tejto fáze to najlepšie čo môžete spraviť je mechanické drhnutie.

Zabráňte upchatiu odtoku

Aj keď si na túto otázku budete dávať pozor, pravdepodobne sa Vám stane, že si odpad v umývadle, vani prípadne sprchovom kúte upcháte. Ak sa Vám takáto situácia stane, zasiahnite okamžite a neodkladajte to do nejakých pravidelných udržiavacích či upratovacích prác. Vždy radšej robte prevenciu, ako sa budete boriť s nejakým problémom.  V drogérii presne pre tieto situácie dokážete zohnať prostriedky na báze hydroxidu sodného. Použijete zlúčeninu, ktorá vynikajúco rozkladá organické zlúčeniny, vlasy či potraviny.  Stačí ak budete mať podozrenie, že sa niektorí s odtokov upcháva a na noc do neho nasypeme trochu hydroxidu sodného. Na správnu chemickú reakciu hydroxid sodný zalejte poriadnym množstvom horúcej vody, nestačí iba teplá voda z kohútika. Pri tomto úkone si dávajte pozor na zrak, pretože pri styku horúcej vody a hydroxidu sodného si môžete spraviť nebezpečný úraz výparmi, ktoré Vás môžu nepríjemne podráždiť.

Upratovanie a čistenie si môžete výrazne uľahčiť, no buďte opatrný, alebo nás kontaktujte.