molekule ozonu

Akonáhle sa objaví ozón, vírusy, baktérie, parazity, roztoče, pliesne a zápach sú minulosťou! Ozón je najefektívnejšou látkou, ktorá zbaví čistené prostredie absolútne biologických organizmov!

Ozón je najúčinnejším oxidačnou zlúčeninou, ktorú ľudstvo používa. Táto chemická zlúčenina je dokonca tritisíc krát účinnejšia ako samotný chlór, tak často propagovaný a používaný v dezinfekčných prostriedkoch. Ako zlúčenina s tak ohromnými dezinfekčnými vlastnosťami a oxidačnými vlastnosťami si hravo poradí s pesticídmi, herbicídmi, hormónmi a biologickými mikroorganizmami.

Práve preto, že zápach je najčastejšie zapríčinený bujnením baktérií v čalúnenom nábytku či kobercoch, je ozón schopný bez problémov zatočiť aj s nepríjemným zápachom, Pri takomto čistení môžeme rátať s odstránením zápachov po domácich miláčikoch, plesniach, pote, zatuchlinách, cigaretovom a inom dyme, moči či dokonca odstráni zápach po záplavách a rozklade.

Akonáhle sa táto metóda objavila na trhu, okamžite sa pre svoje vynikajúce vlastnosti uchytila. Využitie tejto relatívne novej metódy sa ešte znásobilo v aktuálnej dobe coronavírusovej pandémie. Preto ak aj vo Vašej domácnosti sa trápite s alergiami, astmatom, neváhajte sa o túto metódu viac zaujímať.

Ako sa celá metóda používa?

Prístroj vytvárajúci ozón v podstate premieňa kyslík a vytvára z neho ozón. Následovne takto vzniknutý a vypustený ozón zoxiduje a v priebehu tohto procesu neutralizuje chemické zlúčeniny a zároveň ničí všetky živé mikroorganizmy. Celý proces následne končí znovu vzniknutím kyslíka, čím sa vlastne celý proces uzatvára.

Nepríjemné vône sú odstraňované nie maskované, tzv. že je odbúravaná príčina vzniknutého zápachu. Pri tak výnimočných vlastnostiach je celá metóda korunovaná je ne-toxicitou, teda ani tí najcitlivejší jedinci nemajú problémy s alergickými reakciami či dýchacími ťažkosťami, ktoré sú pri bežných čistiacich a dezinfekčných prostriedkoch takou samozrejmosťou.

Táto metóda má potenciál pomôcť každému. Ozónom sa dokáže vyčistiť celé prostredie a uľahčiť tak nejednému z nás od nepríjemných patogénov. pritom nieje potrebné myslieť len na covid-19. Hojne sa táto metóda dostáva na pracoviská s vyšším počtom zamestnancov v najrôznejších odvetviach.