molekule ozonu

Akonáhle sa objaví ozón, vírusy, baktérie, parazity, roztoče, pliesne a zápach sú minulosťou! Ozón je najefektívnejšou látkou, ktorá zbaví čistené prostredie absolútne biologických organizmov!

Ozón je najúčinnejším oxidačnou zlúčeninou, ktorú ľudstvo používa. Táto chemická zlúčenina je dokonca tritisíc krát účinnejšia ako samotný chlór, tak často propagovaný a používaný v dezinfekčných prostriedkoch. Využívaním tejto metódy veľmi skvalitníme upratovanie Malacky. Ako zlúčenina s tak ohromnými dezinfekčnými vlastnosťami a oxidačnými vlastnosťami si hravo poradí s pesticídmi, herbicídmi, hormónmi a biologickými mikroorganizmami.

Práve preto, že zápach je najčastejšie zapríčinený bujnením baktérií v čalúnenom nábytku či kobercoch, ozón bez problémov zatočí aj s nepríjemným zápachom, Pri takomto čistení môžeme rátať s odstránením zápachov po domácich miláčikoch, plesniach, pote, zatuchlinách, cigaretovom a inom dyme, moči či dokonca odstráni zápach po záplavách a rozklade.

Akonáhle túto metódu uviedli na trh, okamžite sa pre svoje vynikajúce vlastnosti uchytila. Využitie tejto relatívne novej metódy sa ešte znásobuje v aktuálnej dobe coronavírusovej pandémie. Preto ak aj vo Vašej domácnosti sa trápite s alergiami, astmatom, neváhajte sa o túto metódu viac zaujímať.

Ako sa celá metóda používa?

Prístroj vytvárajúci ozón v podstate premieňa kyslík a vytvára z neho ozón. Následovne takto vzniknutý a vypustený ozón zoxiduje a v priebehu tohto procesu neutralizuje chemické zlúčeniny a zároveň ničí všetky živé mikroorganizmy. Celý proces následne končíme znovu vzniknutím kyslíka, čím sa vlastne celý proces uzatvára.

Nepríjemné vône ozón odstraňuje nie maskuje, tzv.  odbúrava príčinu vzniknutého zápachu. Pri tak výnimočných vlastnostiach je celá metóda korunovaná jej ne-toxicitou, teda ani tí najcitlivejší jedinci nemajú problémy s alergickými reakciami či dýchacími ťažkosťami, ktoré sú pri bežných čistiacich a dezinfekčných prostriedkoch takou samozrejmosťou.

Táto metóda má potenciál pomôcť každému. Ozónom dokážeme vyčistiť celé prostredie a uľahčiť tak nejednému z nás od nepríjemných patogénov. Pritom nemusíme myslieť len na covid-19. Hojne túto metódu dostávame na pracoviská s vyšším počtom zamestnancov v najrôznejších odvetviach.