Ani čistenie počítača by sme nemali zanedbávať obrázok

Sem tam kašeľ, sem tam znečistené ruky poskakujúce po klávesnici, sem tam omrvinky z jedla popadané na počítač.  Internetová doba nás núti používať počítače, tablety či notebooky každý deň. Pri takejto intenzite používania nie je vôbec divu, že sa klávesnice na počítačoch stali podľa prieskumov svetovej zdravotníckej organizácie najväčším zdrojom nebezpečných baktérií. Problém sa zintenzívňuje ešte v faktom, že tomuto vybaveniu sa pri čistení a upratovaní až tak nevenujeme. Pekne je to vidieť hlavne v zamestnaniach, kde na jednom počítači robí viac pracovníkov, napríklad je možné si tento fakt všimnúť v bankách pri výdajnom okienku.

Pri tom netreba robiť žiadne zázraky, pravidelnosť je kľúčom, ktorý nám môže uľahčiť život pred zbytočnými nepríjemnosťami. Ak sa totižto nebudeme čistote na počítači venovať, nebude trvať dlho a znečistenie sa vtrie do každej škáry. Upratovacia, čistiaca  a hĺbkovo tepovacia firma Topservis má v tejto oblasti bohaté skúsenosti a  v tomto článku chceme problematiku objasniť.

Obrazovka bez šmúh a prachu

Obrazovka je časťou počítača, na ktorej je špina najviac vidieť, pretože práve toto je vizuálnym  spojením človeka s interaktívnym svetom.  Nejedná sa pri tom iba o estetickú vadu, ale pohľad na znečistený displej tiež výrazne namáha oči, zvyšuje sa únava a zhoršuje dojem s práce na počítači. Ešte výraznejšie ako monitor sa zanášajú ochranné filtre na obrazovky. Na čistenie monitorov a filtrov sú vyvinuté špeciálne ošetrovacie prostriedky, ku ktorým je potrebné používať hydraspunové handričky. Kombinácia týchto dvoch pomocníkov zaručuje výborné vyčistenie a ošetrenie obrazovky bez nežiaducich efektov. Roztok sa v pár kvapkách nanáša na handričku s profesionálnou mikrofázou a otáčavými pohybmi sa monitor vyumýva až do čista. Takto ošetrený povrch získava antistatickú ochranu, je založený na ekologickej báze a uľahčuje nám ďalšiu údržbu.

Myš a klávesnicu nikdy nevynechávajte

Možno si ani nevšimnete, ale keď sa pozriete na svoju klávesnicu zblízka, všimnete si zamastené plôšky jednotlivých kláves. Všetka česť, ak to nie je Váš prípad, ale ak ste  si všimli zanesenej klávesnice, je dosť možné, že rýchlo zistíte, aké je náročné takúto klávesnicu vyčistiť, ak nemáte ten správny prístup. Klávesnice, ale aj myši sa zanášajú a hlavne u starších modelov to býva hlavná príčina znefunkčnenia. Pre takéto prípady sa dajú zohnať špeciálne jednorazové naimpregnované handričky, ktoré perfektne vyčistia všetky umelé či kovové materiály. Navlhčenými tyčinkami sa následne výborne odstraňuje znečistenie zo škár medzi jednotlivými klávesmi a tiež kolieskom na myške.  Údržbu stačí robiť možno iba raz do mesiaca a nemusíte sa báť poškodenia či znefunkčnenia klávesnice alebo myšky.

Tie najvhodnejšie prípravky Vám vždy radi poradia  v upratovacej a čistiacej firme Topservis.