Ani čistenie počítača by sme nemali zanedbávať obrázok

Klávesnicu si zašpiníme sem tam kašeľom, sem tam znečistenými rukami poskakujúcimi po klávesnici, sem tam omrvinkami z jedla popadanými na počítač.  Internetová doba nás núti používať počítače, tablety či notebooky každý deň. Keď ich takto intenzite používame, nie je vôbec divu, že klávesnice na počítači stáli na vrchole rebríčka znečistenia. Podľa prieskumov svetovej zdravotníckej organizácie sa stali najväčším zdrojom nebezpečných baktérií. Problém zintenzívňujeme ešte v faktom, že tomuto vybaveniu sa pri čistení a upratovaní až tak nevenujeme. Upratovanie Malacky by sme mohli spojiť aj s čistením monitora. Pekne to vidíme hlavne v zamestnaniach, kde na jednom počítači robí viac pracovníkov, napríklad si možete si tento fakt všimnúť v bankách pri výdajnom okienku.

Pri tom nerobte žiadne zázraky, pravidelnosť je kľúčom, ktorý nám môže uľahčiť život pred zbytočnými nepríjemnosťami. Ak sa totižto nebudete čistote na počítači venovať, nebude trvať dlho a znečistenie vtriete do každej škáry. Ako upratovacia, čistiaca  a hĺbkovo tepovacia firma Topservis máme v tejto oblasti bohaté skúsenosti a  v tomto článku chceme problematiku objasniť.

Obrazovka bez šmúh a prachu

Obrazovka je časťou počítača, na ktorej špina najviac vidíme, pretože práve tou sa vizuálne spájame človeka s interaktívnym svetom.  Nehovoríme pri tom iba o estetickú vade, ale pohľadom na znečistený displej si výrazne namáhame oči, zvyšujeme si únavu a zhoršujeme dojem s práce na počítači. Ešte výraznejšie ako monitor zanášame ochranné filtre na obrazovke. Na čistenie monitorov a filtrov použite špeciálne ošetrovacie prostriedky, ku ktorým použíite hydraspunové handričky. Kombináciou týchto dvoch pomocníkov si zaručíte výborné vyčistenie a ošetrenie obrazovky bez nežiaducich efektov. Roztok v pár kvapkách naneste na handričku s profesionálnou mikrofázou a otáčavými pohybmi monitor vyumývajte až do čista. Takto ošetreným povrchom získate antistatickú ochranu, založíte ho na ekologickej báze a uľahčíte si  ďalšiu údržbu.

Myš a klávesnicu nikdy nevynechávajte

Možno si ani nevšimnete, ale keď sa pozriete na svoju klávesnicu zblízka, všimnete si zamastené plôšky jednotlivých kláves. Ak ste  si všimli zanesenej klávesnice, rýchlo zistíte, ako náročné takúto klávesnicu vyčistíte, ak nemáte ten správny prístup. Klávesnice, ale aj myši zanesiete hlavne u starších modelov, ktoré následne znefunkčníte. Pre takéto prípady zoženiete špeciálne jednorazové naimpregnované handričky, ktorými perfektne vyčistíte všetky umelé či kovové materiály. Navlhčenými tyčinkami následne výborne odstránite znečistenie zo škár medzi jednotlivými klávesmi a tiež kolieskom na myške. Údržbu robte možno iba raz do mesiaca a nemusíte sa báť poškodenia či znefunkčnenia klávesnice alebo myšky.

Tie najvhodnejšie prípravky Vám vždy radi poradia  v upratovacej a čistiacej firme Topservis.