Profesionálne čistiarne odevov obrázok

Pri výbere tej správne čistiarne odevov si dávajte pozor. Medzi drobnými prevádzkami totižto môžete nájsť aj také, ktoré si svoje náklady znížujú nákupom pracích prostriedkov určených pre domácnosti. Častokrát kupujú tie najlacnejšie označené privátnymi značkami supermarketov. Zakopaného psa nájdete vo fakte, že nízka cenu dosahujú viacnásobným zriedením potrebných účinných zlúčenín. Používajú takzvané plnidlá – lacný bezvýznamný materiál, ktorý navýši objem, ale do čistenia nič  nepridáte. Tým pádom čistiaci efekt pracieho prostriedku znížujete, pretože zároveň znížujete množstvo účinnej látky v dávkovači plného prášku. Ako zákazník nákupom takéhoto čistiaceho prípravku získavate síce veľký objem, ale s minimom úžitkovej hodnoty bez čistiaceho efektu. Takýto problém nenájdete len v sypaných práškov, ale rovnaký postup nájdete aj pri tekutých detergentoch. Výnimku netvoria ani prášky, ktoré už desať krát zriedili oproti kvalitným značkovým produktom.

Východisko však neponúkajú ani pracie prášky, ktoré síce majú svoju kvalitu, ale používame ich v domácnostiach. Jednoducho musíte vidieť rozdiel medzi praním pre niekoľko člennú domácnosť a objemnejším praním. Ako keď periete prádlo pre veľké množstvo dôchodcov v zariadeniach sociálnych služieb, alebo obrusov z hotelových zariadení. Čistiace prostriedky určené pre práčovne musia mať tú najvyššiu kvalitu, aby si dokonale poradili aj s ťažko odstrániteľnou špinou, mastnotou a škvrnami. Tak isto musíte použiť kvalitné čistidlá na čistenie kožených sedačiek Malacky, keď chcete dosiahnuť perfektný výsledok.

Prosto profesionálna práčovňa musí používať profesionálnu chémiu

Súčasný trh ponúka ako tekuté, tak aj sypké prášky pre profesionálne pranie. Celý vývoj na poli s pracími detergentami sa uberá k používaniu tekutých práškov oproti sypaným a to ako v domácnostiach, tak aj v profesionálnych práčovniach. Na druhú stranu koniec používaniu sypaných čistidiel sa určite neblíži.  Využívanie sypaných práškov ešte stále pretrváva hlavne v malých prevádzkach.

Výhody tekutých detergentov oproti sypaným

Výhoda využívania tekutých práškov spočíva hlavne v ich jednoduchšej výrobe a ekonomickejšom systéme dávkovania, ktoré umožňujú priebežné dopĺňanie počas celého procesu prania. Sypané pracie prášky sú na druhú stranu zase všestrannejšie a v tejto oblasti majú aj vyšší prací efekt. Majú však aj výrazné nevýhody. Pri čistení v tvrdej vode a pri nesprávnom dávkovaní nadmerne zanášajú povrch vnútra pračky, rovnako ako čistené odevy.

Hlavná výhoda tekutých pracích práškov spočíva hlavne v možnosti, presne stanoviť dávkovací systém podľa miery znečistenia. Tiež si môžete vybrať podľa typu tkaniny, charakteru špiny a bez pridania zbytočných plnidiel. Možnosť presného načasovania plnenia a zjednodušenie obsluhy čistiacich strojov bez nutnosti obsluhy. Nevýhodou sú naopak zvýšené náklady na začiatku, keď je celý systém treba zaobstarať.