čistenie špár

Špáry sú miesto s najväčším znečistením

Aj keď podlahu perfektne vyčistíte, špáry sú miesto, ktoré budú celkový dojem iba podrážať. Ak sa snažíte o vyčistené špáry, to v nejednom prípade môže znamenať tvrdú prácu a pot s nezaručeným výsledkom. Určite ste sa s týmto problémom stretli aj Vy. Môžete sa snažiť ako chcete a výsledok máte stále rovnaký! Potom tento článok je presne pre Vás. Poznáme totiž metódu, ktorá funguje v každej situácií. Už Vás táto činnosť nemusí desiť a zachviľu bude po probléme.

Ide o miesto s najväčším výskytom mikroorganizmov

Tieto fugy medzi dlaždicami, ktoré sa nachádzajú na tých najexponovanejších miestach – kúpeľňa, WC, kuchyňa alebo vstupná hala. Zakiaľ sú kachličky a dlaždice nové, všetko je v poriadku, avšak ako ide čas, postupne farba tmavne a v špárach sa začína usadzovať znečistenie. Od toho momentu je už iba otázka času, aby nastali tie najideálnejšie podmienky pre rast pliesní a mikroorganizmov. Hlavne baktérie vyvolávajú najrôznejšie ochorenia a preto čisté špáry sú podmienkou zdravej domácnosti. Ak nemáte čas, ale chuť, možno by ste mali záujem o upratovanie Malacky.

Ako teda špáry vyčistiť?

Rozoberieme si tu viac možností, ako takéto čistenie zvládnuť ľahko a jednoducho. Nejedna gazdinka siahne po save. Ide síce o veľmi efektívny čistiaci prostriedok, avšak je tiež veľmi agresívny a ak si nedáme pozor, vie aj hodne poškodiť. Naviac je ohromne dráždivý a je ho problém poriadne vyvetrať. Za zmienku tiež stojí použitie octovej vody. V tomto prípade sa už nedá spoľahnúť na taký účinok, ale zápach je tiež dosť nepríjemný. V určitých prípadoch môže zabrať aj kypriaci prášok a sóda bikarbóna. S týmito domácimi metódami už ide však účinok naozaj dole a aj to je ešte treba veľa mechanickej sily.

Čo je teda ten najefektívnejší spôsob?

Aby sme sa dopátrali toho naj naj, je potrebné pozrieť medzi moderné technológie a trendy v čistení. Ide o parné čistenie. Podstata tejto revolučnej metódy je pritom úplne banálna. Ide o stroj, ktorý vytvára paru a tlačí ju pod ohromným tlakom von cez trysku. Prúd pary sa dostáva do vnútra pór špáry a znečistenie samé vyskakuje von, kde už ho iba jednoducho handrou zotriete. Sekundárnym účinkom takéhoto čistenia je aj súčasná dezinfekcia od mikroorganizmov, pliesní a ich spór. Parou sa dostanete aj tam, kde sa to zdalo predtým nemožné a v ďalšom využití sa medze nekladú.