Zbavte sa nepríjemných zápachov v domácnosti obrázok

Nasledujúci článok budeme venovať zápachom v domácnosti, s ktorými  má väčšina ľudí problém. Priblížime Vám príčiny a poradíme ako na ne. Totižto aj keď sa väčšinou každý snaží, aby jeho domov voňal čistotou, používa rôzne interiérové vône a nevie si bez nich predstaviť domácnosť, občas sa stane, že Vás už pri dverách ovalí neznesiteľný smrad.  Zápach môže vychádzať aj zo samotných kobercov, preto nikdy nieje naškodu, ak spravíte tepovanie Malacky. Niekedy je ale nájsť príčinu tohto zápachu veľmi ťažké. Čítajte teda ďalej, aby ste sa dozvedeli na čo sa zamerať, aby ste ju odhalili.

Upchatý odpad

Práve upchatý odpad môže potrápiť náš nos. Je to spôsobené kombináciou mastnoty, zvyškov jedla a hlavne dlhým potrubím. Pomocou je používanie sitka. Zabraňuje splachovaniu zvyškov jedla do odpadu. Topservis, odborník na čistiace služby, Vám radí pravidelne používať prípravky, ktoré Vám potrubie vyčistia. Ich použitie je veľmi jednoduché. Nasypať do odpadu, zaliať horúcou vodou, nechať pôsobiť a potom dostatočným množstvom vody spláchnuť. Môžete do odpadu nalievať aj pohlcovače pachu.

Rozmrazené jedlo

Tento problém väčšinou nastáva pri zabudnutí rozmrazeného jedla v mikrovlnke. Ak sa Vám to stane, potravinu vyhoďte do odpadkov a mikrovlnnú rúru poriadne vyutierajte octovou vodou. Pomôže Vám aj citrónová voda ohriata aspoň päť minút v mikrovlnke. Zápach by mal byť preč.

Mokré prádlo v pračke

V dnešnej modernej dobe, kedy má už skoro každá pračka možnosť voľby odloženého štartu, veľmi ľahko zabudneme na oprané prádlo v pračke. Problémom však je, že mokré prádlo v teple bubna veľmi rýchlo zatuchne. V  takomto prípade však nestačí len program zapnúť znova, ale mali by ste k praciemu prášku pridať lyžicu octu a jedlej sódy, ktoré Vám pomôžu vytiahnuť zatuchnutia nie len z prádla, ale aj pračky.

Nedôkladne umytý odpadkový kôš

Kôš by sa mal po každom vynesení dôkladne vyumývať. Nehovoríme len o dne nádoby, mali by sme myslieť aj na vrch koša a jeho spodok. Totižto pri hádzaní odpadu do koša niektoré šťavy dokážu vytvoriť naozaj nepríjemný zápach. Hlavne šťavy z mäsa môžu mať za následok tvorbu plesní a baktérií, ktoré Vám následne môžu ohroziť zdravie. Výborným riešením sú špeciálne vône do koša, alebo novinkou sú aj voňavé vrecká do odpadkového koša.

Riad v umývačke

Aj toto je miesto, kde sa usádzajú zvyšky jedla, ktoré neskôr hnijú. Mali by ste dbať na pravidelné aspoň jednomesačné čistenie umývačky riadu špeciálnym čističom. Upratovacia a hĺbkovo tepovacia firma Topservis odporúča aspoň raz za týždeň nastaviť umývačku na rýchly oplach. Vôňu si môžete poistiť aj zavesením špeciálnej vône na jeden z košov umývačky.

Cigarety a popolník

Aj keď je už tento trend na ústupe, ešte vo veľa domácnostiach sa vo vnútri fajčí . Tento zápach pocítia najmä tí, ktorí sa v danom priestore nepohybujú pravidelne. Týmto pachom nasiaknu všetky textílie, ktoré sa v domácnosti nachádzajú. Najväčší zápach však ale ide z popolníka, ktorý by sa mal pravidelne vysýpať. Riešením je ideálne prestať fajčiť vo vnútri, alebo sa pripraviť na to, že sa musia pravidelne prať záclony, závesy a hĺbkovo tepovať všetok čalúnený nábytok. Vhodnými aj keď nie stopercentnými pomocníkmi sú aj pohlcovače zápachu.