porovnanie čistenie

Tepovanie v Jablonovom

Máme mnohoročné skúsenosti a znalosti s tepovaním čalúnenia v Jablonovom!

Určite to poznáte, na drahú sedačku alebo koberec si niečo rozleje a neviete čo s tým. V tej chvíli si vytvoríte fľak a zvyčajne máte tendenciu reagovať okamžite, všetkým čo máme po ruke. Pripadá nám to úplne logické, keď v obchodoch vidíme plné regály čistiacich prostriedkov sľubujúcich zázraky. Mnoho ľudí už však zo skúsenosti vie, ako to môže dopadnú. Častokrát si poškodíte čalúnenie. Odfarbíte si ho, prípadne si vytvoríte ešte horšej škvrny. Samozrejme môžeme len súhlasiť, že fľak odstránite len s využitím chémie, mechanicky to málokedy zvládnete. A práve z tohto dôvodu nikdy neodstránite úplne každú škvrnu.

Odstránime škvrny a zažranú nečistotu profesionálnym prístupom

Už od roku 2006 sa zaoberáme problematikou hĺbkového tepovania sedačiek, kobercov a rôzneho čalúnenia v Jablonovom, aby sme hľadali tie správne riešenia. Za tak dlhú dobu, počas ktorej sa v Topservis tomuto venujeme, sme sa stretli s nespočetnými situáciami. Častokrát potrebujeme využiť naše profesionálne skúsenosti. Iba pár týždňov naspäť nás kontaktoval zákazník v Jablonovom, ktorý sa pokúšal vyčistiť fľak od moču mačky na koberci a koberec si úplne zničil. Jedna zákazníčka zase nechápala, ako je možné, že určitý prípravok na jej koberci ako tak fungoval a u kamarátky na drahom dizajnérskom koberci nie.

V tejto situácií si spravíte jednoduchý test, ktorý sme navrhli aj tejto zákazníčke. Išlo o to, aby vytrhla z koberca jeden vlas a hodila ho do vody. Vlákno zostalo na hladine, čo bol znak, že sa jedná o polypropylén. Polypropylén je jediný materiál, z ktorého sú koberce vyrobené, ktorý sa neponára, je veľmi odolný a ľahko sa čistí, na rozdiel od iných materiálov. Aj napriek všetkej snahe neodstránite každú škvrnu. Iné je to ale v prípade zažranej nečistoty, mastnoty od rúk a hlavy na opierkach hlavy, nôh a rúk. Túto špinu odstránime tepovaním v Jablonovom perfektne.

Skôr ako vôbec začnete konať, musíte si uvedomiť, že ak sa do čistenia pustíte sami, nemusíte to vždy zvládnuť dobre. Pri tepovaní sedačiek, kobercov, ale v zásade to platí u každého čalúnenia, dodržujte základné pravidlo, v každom prípade sa vyhnite mechanickému drhnutiu. Drhnutím čalúnenia dosiahnete minimálne výsledky, ale poškodiť si drahý nábytok môžete okamžite. Skrátka inak drhnete podlahu a inak drhnete sedačku.

Ako sa zachovať, ak sa mi spravila škvrna?

Ak sa stala v Jablonovom nejaká nehoda, hlavne neprepadávajte panike! Určite rozumnejšie nechajte škvrnu cez noc, ako keď ju začnete odstraňovať na vlastnú päsť. Určite reagujte ale okamžite. V Topservis Vám vždy radi poradíme, ako treba postupovať pri tepovaní v Jablonovom. Či sa Vám fľak práve spravil, ale ste sa ho už snažili vyčistiť sami. To najjednoduchšie čo môžete spraviť v prvej fáze je, že zoberiete čistú suchú handričku a pokúsite sa škvrnu utrieť a čo najviac odsať.