čistenie kancelárskych kobercov

Tepovanie kobercov, stoličiek a sedacích súprav v kancelárskych priestoroch

Kancelárie sú jedným s najviac zaťažovaných priestorov, ktoré treba udržiavať čisté a v čo najlepšom stave. Preto odborníci zaoberajúci sa vývojom čistidiel a strojov k tomu určených upozorňujú, že tu by sa pravidelnosť tepovania v žiadnom prípade nemala brať na ľahkú váhu. Nebezpečenstvo fatálneho zničenia a výrazného skrátenia životnosti kobercov či čalúneného nábytku je príliš vysoká. Napriek tomu, že profesionálne postupy sú už na veľmi vysokej úrovni.

Vďaka extrakčnému tepovaniu na mokro sme schopný odstrániť naozaj hlboko zanesenú , zažranú špinu, najrôznejšie nečistoty, fľaky, škvrny, roztoče, všakovaké alergény a následne zabezpečiť dezodoráciu čistených povrchov. Po takto ošetrených kobercoch či kreslách získava celý priestor svieži dizajn a príde následne aj k zlepšeniu pocitu samotných pracovníkov ich výkonu a v neposlednom rade sa zlepší aj reprezentačný dojem celej firmy.

Prostredníctvom tých najkvalitnejších chemických prostriedkov značky Kärcher sme v našej firme Topservis schopný vyčistiť značné plochy kancelárskych priestorov v krátkom časovom úseku. Podľa našich skúseností vyčistené čalúnenie v kanceláriách schne najrýchlejšie, v rádoch zopár hodín. Čiže do plnej prevádzky sa je možné vrátiť takmer okamžite.

Namáhanie kresiel, stoličiek a sedačiek v kanceláriách

Zvyčajne tento typ čalúneného nábytku nebýva až v tak rýchlo v stave súcom na hĺbkové tepovanie, ako tomu býva pri celoplošných kancelárskych kobercoch. Dôvodom býva hlave absencia prezuviek či návlekov na topánky, kedy sa vlastne nazbieraná nečistota prinášaná do vnútra z vonkajšieho prostredia vtiera do vlákien koberca. Preto je potrebné čistenie kobercov robiť častejšie, ale ani tepovanie kresiel či stoličiek by sa nemalo zanedbávať. Mastné nánosy od rúk, hlavy či najrôznejšie fľaky, je potrebné odstraňovať pravidelne, aby nedochádzalo k trvalému znehodnoteniu čalúneného nábytku.

Vyschnutie sa ráta na pár hodín, takisto ako v prípade kobercov. Napriek tomu sa odporúča robiť tieto procesy v lete, aj keď v našej firme Topservis Vám ich dokážeme zabezpečiť v podstate kedykoľvek. Viacmenej nám nezáleží na ročnom období, ranných, obedných či večerných hodinách a ani či sa jedná o pracovný týždeň či o víkend. Snažíme sa v plnej miere vychádzať zákazníkom v ústrety.