Hĺbkové tepovanie Malacky

Zabezpečíme dôkladné hĺbkové vyčistenie čalúneného nábytku, sedačiek, kobercov, postelí a matracov pre Vašu domácnosť, ako aj kresiel a kancelárskych stoličiek pre firmy. Služby poskytujeme v Malackách, Stupave a okolí.

Výhody čistenia vlákien do hĺbky 

Výhodou takéhoto tepovania je krátka doba, za ktorú sa vykoná. Tiež odpadá nutnosť manipulácie s kobercom, sedačkou či iným nábytkom, pretože prebieha u Vás doma. 

Pri tejto metóde nedochádza k mechanickému opotrebovaniu a k vytrhávaniu vlasu koberca či čalúneného nábytku ,ako je to u ručného čistenia. Nečistoty nie sú zatláčané až dolu, ale všetky sú odsaté von s maximálnym čistiacim efektom. Tepovaný vlas sa narovnáva, regeneruje a dostáva do pôvodnej polohy.

Po použití nášho čistiaceho prostriedku je vyčistený povrch zbavený nečistôt, farby sú obnovené, látka vonia sviežou vôňou a tepovaný povrch zostáva konzervovaný voči znečisteniu. Ošetrený povrch sa dá dlhšie udržať ako nový.

Postup pri hĺbkovom čistení a tepovaní čalúnenia

Na znečistený povrch sa pod tlakom nanáša koncentrát prípravku, ktorý rozpustí aj veľmi zanesené nečistoty a tie sú následne odsávané spolu s čistiacim koncentrátom. Tento proces prebieha do takej miery ,že koberec, sedačka alebo iný čalúnený nábytok zostáva ako nový s minimálnou vlhkosťou 3,5%.

Doba schnutia závisí na teplote vzduchu, typu čisteného povrchu a na stupni intenzity čistenia. Čistený povrch schne 4-10 hodín.

Proces hĺbkového tepovania pokračuje: Pri nadmerne zanesených povrchoch. Na špinu nastriekame prostriedok na intenzívne znečistenie a necháme ho chvíľu pôsobiť. Potom sa škvrny a zažraná špina odsaje.
Vyčistíme veľké množstvo zažratých škvŕn od kávy, vajec, potravín, žuvačky, mastnoty, fixky…

Roztoče – okom nepostrehnuteľný problém

Voľným okom nerozoznateľné mikroskopické pavúkovce, sú hlavnou príčinou alergických reakcií. Sú veľmi drobné a takmer priesvitné organizmy. Ich veľkosť sa pohybuje medzi 0,2 – 0,3 milimetra. Na ich pozorovanie potrebujete mikroskop. Miniatúrny kanibali sa živia zvyškami našej kože. Dobre sa im darí v tme, teplom a vlhkom prostredí našich spální. Zabíja ich slnečné svetlo, sucho a nízka teplota. Živé aj odumreté roztoče sa spolu s prachom a zvyškami našej odumretej kože stávajú súčasťou tzv. bytového prachu. Pre alergikov je tento prach zďaleka najväčšou príčinou ich problému. Ak aj Vám bola diagnostikovaná alergia na prach, príčina je výskyt roztočov, v prvom rade budete musieť minimalizovať množstvo tohto prachu vo Vašom obytnom priestore. Najlepšia cesta ako potlačiť alergiu na roztoče je vytvoriť také domáce a pracovné prostredie, kde sa im nebude dariť. S rovnakým problémom sa stretávajú domácnosti v Stupave a aj v Malackách. Najlepším riešením je hĺbkové tepovanie.

Výskyt roztočov v domácnosti

Roztoče sa vyskytujú v kobercoch , sedačkách, závesoch, v čalúnenom nábytku s látkovým povrchom a všetkých ostatných bytových textíliách. Objavujú sa v menších alebo väčších počtoch vo všetkých obytných priestoroch. Aby sa výskytu roztočov zabránilo, alebo sa ich počet čo najviac zminimalizoval, prostredie musí byť dôkladne upratané a čalúnený nábytok pravidelne vytepovaný aspoň 1x ročne.