Hĺbkové tepovanie Malacky

Od samého začiatku našej existencie už v roku 2006 patrí tepovanie medzi naše najobľúbenejšie služby. Vďaka nadšeniu, ktoré pre túto prácu máme a záujmu o najmodernejšie trendy v čistení vo svete, sme tepovanie dostali na naozaj vysokú úroveň. Nielenže dokážeme odstrániť drvivú väčšinu fľakov a úplne zbaviť sedačku nánosov mastnoty z rúk a hlavy, ale Vám zabezpečíme aj dokonalú hygienu. Pretože ako súčasť našich prípravkov máme aj ochrana proti roztočom, baktériám a vírusom. Vďaka tomu Vám zabezpečíme dôkladné hĺbkové vyčistenie všetkého čalúneného nábytku, sedačiek, auta, kobercov, postelí a matracov vo Vašej domácnosti, ako aj kresiel a kancelárskych stoličiek vo firme. Ochotne prídeme za Vami v okolí Malaciek, ako aj Stupavy.

Výhody viacfázového čistenia vlákien do hĺbky

Výhodou nášho moderného prístupu a bohatých skúseností je čistota, ktorú sme postavili o level vyššie. Vôbec nemusíte manipulovať s kobercom, sedačkou či iným nábytkom, pretože viacfázové hĺbkové tepovanie zabezpečíme u Vás doma.

Nielenže odstránime množstvo škvŕn, ktoré ste si možno mysleli, že ani nepustia, ale ani nespôsobujeme mechanický opotrebovanie. Pri tejto precíznej metóde čistenia nič nerobíme mechanicky, nepoužívame žiadne kefky, ani nič podobné. Celé tepovanie robíme na báze chemického rozpúšťania a následne úplne odsajeme všetky zbytky čistiacich prostriedkov. Týmto prístupom vlastne zabránime vytrhávaniu a opotrebovávaniu vlasu koberca či čalúneného nábytku, akoby ste to mohli vidieť pri ručnom čistení. Mechanické čistenie je nielen neúčinné, ale aj následne poškodené vlákna ľahšie zašpiníte a v niektorých prípadoch sa už vôbec nedajú vrátiť do pôvodného stavu. Tiež nečistoty nezatláčame dolu do látky alebo koberca, ale všetky odsávame von s maximálnym čistiacim efektom. Zároveň môžete vidieť, ako tepovaný vlas narovnávame, regenerujeme a dostávame do pôvodnej polohy.

Výhody viacfázového hĺbkového tepovania uvidíte okamžite. Našim inovatívnym prístupom a čistiacimi prostriedkami vyčistený povrch zbavíme nečistôt, obnovíme farby a látku krásne sviežo prevoníme.  Na záver zanecháme tepovaný povrch ešte konzervovaný voči následnému znečisteniu a jeho budúcemu odstraňovaniu. Ošetrený povrch si dlhšie udržíte ako nový a až 5-násobne predĺžime jeho životnosť..

Postup pri hĺbkovom čistení a tepovaní čalúnenia

Celý proces začíname obhliadkou, vytypovaním škvŕn, najviac znečistených miest a zvolením najvhodnejšieho postupu tepovania. Až následne začíname celý proces čistenia. Postupne na znečistený povrch pod tlakom nanášame koncentrát prípravku, ktorým rozpúšťame aj veľmi zanesené nečistoty. Súčasne toto znečistenie odsávame aj spolu s čistiacim koncentrátom. V procese pokračujeme pokiaľ neodsajeme všetku špinu a čistení povrch zostane úplne čistý. Celý proces zabezpečujeme veľmi výkonnými strojmi, čo má za výhodu, že koberec, sedačka alebo iný čalúnený nábytok zostáva ako nový s minimálnou vlhkosťou 3,5%.

Na dobu schnutia vplývajú viaceré faktory. Ako rýchlo sa Vám sedačka vyschne závisí na teplote vzduchu, type čisteného povrchu a na stupni intenzity čistenia. Čistený povrch schne 4-10 hodín.

Proces hĺbkového tepovania pokračuje: Pri nadmerne zanesených povrchoch. Na špinu nastriekame prostriedok na intenzívne znečistenie a necháme ho chvíľu pôsobiť. Potom škvrny a zažranú špina odsajeme.
Vyčistíme veľké množstvo odolných škvŕn od kávy, vajec, potravín, žuvačky, mastnoty, fixky…Škvrny sú však veľmi špecifická špina, ktorá si v niektorých prípadoch vyžaduje špeciálny postup. Preto ak sa vám podarí nejaký fľak, vždy nás radšej okamžite kontaktujte, ako by ste mali vziať situáciu do vlastných rúk a niečo pokaziť. Nevhodnými prípravkami môžte totiž fľak zaprať a už ho neodstránime. Ako aj, keď necháte niektoré typy fľakov dlho zaschnúť, tiež môžeme mať s nimi zbytočný problém.

Roztoče – okom nepostrehnuteľný alergén

Voľným okom nerozoznateľné mikroskopické pavúkovce, sú spolu s prachom hlavnou príčinou alergických reakcií. Sú veľmi drobné a takmer priesvitné organizmy. Ich veľkosť sa pohybuje medzi 0,2 – 0,3 milimetra. Na ich pozorovanie potrebujete mikroskop. Miniatúrny kanibali sa živia zvyškami našej kože a vlastne všetkým organickým čo nájdu. Dobre sa im darí hlavne v tme, v teplom a vlhkom prostredí našich spální. Zabíja ich slnečné svetlo, sucho a nízka teplota. Sú to organizmy, ktoré živé aj odumreté sa spolu s prachom a zvyškami našej odumretej kože stávajú súčasťou tzv. bytového prachu. Pre alergikov je tento prach zďaleka najväčšou príčinou ich problému.

Ak aj Vám bola diagnostikovaná alergia na prach, príčina je pravdepodobne výskyt roztočov, v prvom rade budete musieť minimalizovať množstvo bytového prachu vo Vašej domácnosti. Najlepšia cesta ako potlačíte alergiu na roztoče je, ak vytvoríte také domáce a pracovné prostredie, kde sa im nebude dariť. Najlepším riešením ako bytový prach eliminujete je, ak si na pravidelnej báze necháte vytepovať všetok čalúnený nábytok.

Roztoče nájdete po celej domácnosti

Roztoče sa vyskytujú v kobercoch, sedačkách, závesoch, v čalúnenom nábytku s látkovým povrchom a všetkých ostatných bytových textíliách. Objavujú sa v menších alebo väčších počtoch vo všetkých obytných priestoroch. Aby ste výskytu roztočov úplne zabránili, museli by ste tepovať raz za pol roka, pretože naše prípravky poskytujú takto dlhú ochranu. Ak Vám ale stačí, aby ste ich počet iba čo najviac zminimalizovali, jednoducho dôkladne upratujte a čalúnený nábytok pravidelne tepujte aspoň 1x ročne.