škvrny na košeli

Trápia Vás mastné škvrny na oblečení? Poznáme riešenie

Určite poznáte situáciu, kedy ste si pochutnávali na obede a čo by čert nechcel, trocha Vám skončila na košeli. Mastnú škvrnu máte na košeli, ale čo s ňou? Ponúkame Vám však našťastie pár overených postupov, ako s fľakom zatočíte. Tomuto sa vyhnite. Ak sa Vám už takéto niečo prihodilo, nikdy na mastné nelejte studenú vodu. Fľak zostane a ešte sa rozlezie.

Ideálne vyskúšajte JAR

Ak sa už jedná o škvrnu z kuchyne, alebo motorový olej, toho prvého záchrancu po ruke máte JAR. JAR je veľmi účinný odmasťovač. Tohoto čistiaceho prostriedku stačí naozaj málinko a účinnosť je vynikajúca. Handričkou rozotrite trochu gélu na inkriminované miesto a pár minút nechajte pôsobiť. Potom už stačí prádlo iba hodiť do pračky a výsledok je takmer istý.

V druhom kroku použite žlčové mydlo

Ak prvá pomoc s JARou nepomohla, predčasne sa nevzdávajte v ďalšom kroku použijeme žlčové mydlo. Toto čistidlo využívajte k čisteniu tuku, škrobu a bielkovín. Rôzne  čistiace prostriedky využijete aj  na upratovanie Malacky. Jeho princíp je založený na volskej žlči a ľahko a ekologicky zlikvidovaných rastlinných zložkách. Zohnať ho môžete v drogériách ako tekutý, alebo tuhý čistiaci prostriedok. 

Postup je prakticky totožný s použitím JARu. Tekutina nanesiete na zašpinené miesto, necháte v kľudne pár desiatok minút pôsobiť a jednoducho hodíte do prania. Obsahuje živočíšne zložky a preto ho používajte aj na odstránenie krvi, prípadne na zažraté plienky. Tento skvelý pomocník, ktorý je málo používaný,by nemusel chýbať v žiadnej domácnosti.

Ako poslednú možnosť použite starý známý ocot

Ak prihliadame na skutočnosť, že ocot je zlúčenina viacerých látok, je vhodný aj na odstránenie mastných fľakov. V octe je dôležitá najmä kyselina citrónová, ktorá na tuk perfektne pôsobí a odstraňuje ho. Skúšobne by ste mohli použiť aj citrón, kedže aj ten obsahuje kyselinu citrónovú.

Postup je pri všetkých troch možnostiach prakticky totožný, je potrebné látku naniesť hubkou či handričkou na zasiahnuté miesto, nechať dostatočne účinkovať a následne opláchnuť pod prúdom teplej vody, prípadne hodiť k ostatnému praniu.