Centrálne vysávače získavajú stále väčšiu popularitu obrázok

Máte domácich miláčikov? Potrebovali by ste dokonalý spôsob upratovania? Máte alergiu, alebo ste majiteľov chlpatých zvierat? Predstavíme vám výhody centrálneho vysávania.

Pri vysávaní sa môžete cítiť nepríjemne. Určite poznáte neustále vymieňanie vreciek, kábel, ktorý vám nedosiahne tam kam potrebujete a na viac sa Vám víri prach kvôli spätnému vyfukovaniu nasiaknutého vzduchu. Keď máte teda veľký byt alebo rodinný dom, prečo by ste si túto činnosť neuľahčili centrálnym vysávačom…

Centrálne vysávanie oceníte hlavne kôli zminimalizovania zvíreného prachu. Ak odstránite zvírený prach, upratovanie Malacky bude jednoduchšie. Totižto vysávač vrátane vreciek a filtrov nájdete mimo obytných miestností a to väčšinou v pivníciach a či garážach, kde máte uloženú celú filtráciu. Prach a nečistoty teda priamo odvádzate mimo obytnú časť domu. Vďaka tomuto systému fungovania nemáte prach v miestnostiach znovu neusadený a vysávate teda efektívnejšie a zdravšie.

Centrálne vysávanie oceníte ak ste majitelia chlpatých zvierat

Vysávač máte týmto spôsobom stále po ruke a na dôvažok so špeciálnym kartáčom ho môžete priamo povysávať bez toho, aby ste riešili kam s vyčesanými chlpmi. Vysávač vôbec nespôsobujete hlukí, počujete len nasávanie vzduchu do hadice a to kvôli motoru, ktorý máte umiestnený v garáži. S týmto vysávačom teda môžete kľudne pracovať aj keď rodina spí alebo pozerá televízor.

Nepotrebujete rozsekať steny

Centrálny vysávač funguje v podstate rovnako ako klasický podlahový vysávač s tým rozdielom, že je väčší. Samotný vysávač, teda agregát umiestňujete väčšinou tam, kde neprekáža, teda do technickej miestnosti, garáže a pod… S vysávačovými zásuvkami agregát prepájate potrubným rozvodom a vysávané nečistoty odvádzate do prachového zásobníku. Nasatý a prefiltrovaný vzduch vyfukujete potrubím vedeným z agregátu von z miestnosti, kde ho umiestnite. V izbách potom vidíte len zásuvky, do ktorých namontujete hadicu a vysávate.

Možnože ste si mysleli, že centrálny vysávač musíte namontovať pri stavbe domu, že potrebujete rozsekať steny. Nepredstavujte si to ako podmienku. Centrálny vysávač možete namontovať do už existujúceho interiéru bez nejakých zásadných stavebných úprav. Potrubie možete rozviesť suterénom a technickými miestnosťami a potom ho v obytných miestnostiach prekryjete sadrokartónom alebo polystyrénovým hranolom. Môžete použiť aj starý nepoužívaný komín.

Ľahká údržba a dlhá životnosť

Prvé čo nás pri kúpe akéhokoľvek pomocníka zaujíma je cena. Samozrejme, že centrálny vysávač je finančne náročnejší ako bežný vysávač, vychádza okolo 1400 euro pre bežný rodinný dom. Platíte však za svoje zdravie a pohodlné upratovanie, tiež však za veľmi dlhú životnosť, ktorú by sme mohli vyčísliť na desiatky rokov.