Ako efektívne odstraňovať mastnoty obrázok

V tomto článku by sme sa radi venovali oblasti okolo sporáka a zapečenej mastnoty. Ak by ste chceli poznať farbu zónovania, jedná sa o zelenú farbu. Samozrejme v tejto oblasti nájdete aj nánosy vodného kameňa, no vo väčšej miere tu budete riešiť mastnotu, pripálené plechy, chladničku, podlahu, drez a trúbu. Zapečenú mastnotu odstránite  veľmi obtiažne a hlavne ak ju neriešite na pravidelnej báze. Mastnými bodkami okolo sklokeramickej dosky sa stretnete vždy po smažení hranolčekov, mäsa, prípadne praženice. Ak mastnotu neodstránite okamžite po varení, vrstvu postupne zväčšujete, až budete mať problém.

Čím viac druhov materiálov, tým vyčistíte a upracete zložitejšie. Upratovanie Malacky bude jednoduchšie, ak si nás zavoláte. Inak pristupujte k údržbe hrncov, inak k drevu, inak k dlážke, inak k nerezu, inak k PVC.  Takéto pevné materiály vyčistíte vždy najjednoduchšie. Výhodou môžete mať aj v čistiacom priemysle, ktorý sa sústreďuje na to, aby ste upratali čo najľahšie, netrápili ste sa dlhú dobu a celkovo ste sa nezaťažovali. Neprekopávajte regály plné čistiacich prostriedkov, v ktorých si dokážete tie správne vybrať iba, ak stenaozaj zbehlý človek. Preto radšej požiadajte o radu skúsenejších, akosme my. Upratovacia, umývacia a hĺbkovo tepovacia firma Topservis. Naše skúsenosti zbierame roky a na trhu s čistiacimi prostriedkami sa vyznáme.

Vyberte si tie správne čistiace prostriedky

Pri výbere toho najvhodnejšieho čistidla zohľadňujte niektoré faktory. Vyberajte prostriedky s dostatočnou odmastňovacou schopnosťou aj pri zapečených mastnotách. Mastnotu musíte odstrániť relatívne rýchlo. Tiež vyberajte prostriedky s čo najnižšiu agresivitou voči životnému prostrediu a čisteným povrchom. Aby ste splnili všetky tieto faktory, pravdepodobne využívate čističe zložené z tenzidov s vysokou rozpúšťacou schopnosťou. Stretávate sa s vlastnosťami umožňujúcimi naviazať aj veľké množstvo mastnoty, výbornými ošetrujúcimi vlastnosťami a nízkym toxickým vplyvom. Používajte tiež čistidlo na báze napríklad alkyliminodipropionátov, alkylpoplyglukosidov či ľahko odbúrateľných katiónových tenzidov. Čističe na báze týchto zlúčením využijete takmer všade.  Majú umelo zvýšené pH až nad 10, pomocou látok ako hydroxid sodný alebo draselný.

Ak sa však budete zaujímať o čistiace prostriedky na odstraňovanie šmúh a následné ošetrenie povrchu. Pobzerajte sa po prípravkoch s pridaním akrylátu kopolymér, ktorý spôsobuje efekt lotosového kvetu. Špina aj voda sa jednoducho zošmykne a na čistenom povrchu nič nezostane. Tým, že sa na materiály neudrží špina, je zabránené vzniku šmúh. Podobný výsledok tiež dosiahnete aj aplikáciou nanočastíc na základe kremíku, ktorými spôsobíte hydrofylizáciu povrchu. Pri takomto spôsobe ošetrenia najviac namáhaných povrchov si výrazne uľavíte od nepretržitého čistenia.  Ušetríte si nielen čas, Vaše úsilie, ale aj Vašu peňaženku.

Tak vyberajte obozretne, aby ste sa pri čistení a upratovaní nenarobili. My Vám vždy radi poradíme.