Podlaha a čistota v kuchyni obrázok

Pri kúpe podlahy sledujte viacero kritérií. Vyberajte si odolné, kvalitné a estetické podlahy. V tomto článku vám poradíme, ktoré materiály do kuchyne uprednostňujte a ktoré už menej.

Kuchuňu využívame s obrovskou frekvenciou, preto by ste a pri výbere vhodnej podlahy tento aspekt mali zohľadňovať. V prvom rade sledujte, aby bola podlahai odolná. Ďalš kritériom vyberajte podľa jednoduchosti údržby. Design zaradte na posledné miesto pri výbere podlahy. Tým, že tam trávite veľa času, musí sa vám podlaha aj páčiť.

V kuchyni udržiavajte stále poriadok. Podľa intenzity akou ju využívame sa aj adekvátne špiní. Aby ste mali upratovanie v kuchyni čo najjednoduchšie, zvolte si správne materiály a typ podlahy. Upratovanie Malacky budete mať jednoduchšie. V obchodoch už narazíte na podlahové krytiny, ktoré majú povrchovú úpravu a teda materiál ľahko vyčistíte. Podlahy odolávajú škvrnám od vody a usadzovaniu nečistôt v prirodzene sa vyskytujúcich ryhách. Z hľadiska údržby spravíte najlepšie s podlahou bez špár.

Vinyl

Vinyl si vyberajte najmä z hľadiska jeho údržby. Je maximálne odolný voči chemickému aj mechanickému poškodeniu a na dôvažok ho veľmi ľahko opravíte. Stačí ak vymeníte poškodený diel. Výborne zvolíte aj prírodné linoleum. Vyrábajú ho z prírodných materiálov, vďaka ktorým odoláva proti opotrebovaniu, príjemne hreje a odpudzuje vodu. Má antibakteriálny a antistatický povrch.

Drevo

Tento materiál v súvislosti s kuchyňou väčšina zákazníkov v minulosti zatracovala. Najmä kvôli mýtu o jeho nasiakavosti vodou. V dnešnej dobe však môžeme tento mýtus s prehľadom vyvrátiť a to najmä kvôli jeho povrchovým úpravám, ktoré mu výrobcovia dodávajú. Toto ošetrenie zabráni poškodeniu podlahy vplyvom prskania vody alebo jej vyliatia. Napriek tomu dávajte pozor na potopy z umývačky a podobne. Vodné potopy nerobia podlahám dobre.. Náklady na jej opravu budete mať potom vyššie ako u vinylu.

Lamino

Nad laminom je rozmýšľajte najmä v prípadoch, keď naväzujete na predošlé miestnosti. Lamino si vyberiete v širokej farebnej škále. Kupujte si však do kuchyne lamino určite kvalitnejšie. V týchto prípadoch veľa nešetrite. Pri nákupe dbajte na parametre ako stupeň odolnosti proti mechanickému poškodeniu a vlhkosti. Vyhľadávajte impregnované špáry a antistatická úprava. Na jeho čistenie a používanie nebudete potrebovať abrazívne prostriedky.
Radšej volte plávajúci typ pokládky. Výsledok budete mať pružnejší  a vhodnejší k namáhaniu nôh a chrbtov žien, ktoré behajú po kuchyni celý deň.

Dlažba

Dlažbu si vyberajte ako najvhodnejší materiál do kuchyne. Pri údržbe budete vďačný. Uvedomte si však, že na dlažbe musíte nosiť papuče.