svojpomocné čistenie sedačky

Bežným používaním si na sedačku priebežne nanášate vrstvu mastnoty z rúk a hlavy, ktorú môžete pozorovať ako mastné fľaky na opierkach hlavy a rúk.  Takto vytvárate vrstvu zažratého znečistenia, ktorú vidíte ako špinavú sedačku. Zároveň si zákonite  meníte vzhľad celej sedačky a preto by ste ju mali čistiť. Čím častejšie ju však budete čistiť, tým dlhšie Vám vydrží. Zároveň si priebehu času na sedačke však usadzujete aj najrôznejšie škvrny, ktoré už pomaly ani neviete od čoho sú. A týmto procesom, si postupne zanesiete celú sedačku a stratíte jej dokonalý vzhľad nového čalúnenia.

Ak aj Vy vidíte toto ako problém, rozhodne tento text dočítajte až dokonca. Dozviete sa postup, ako možete postupovať v prípade, že si z najrôznejších príčin neplánujete pozvať profesionálnu tepovaciu firmu ako my ,tedaTopservis.

 

Ako teda začnete pri čistení pohovky?

Pri čalúnených sedacích súpravách môžete postupovať hneď niekoľkými spôsobmi. Častokrát na malé a čerstvé fľaky zabehnite iba pre obyčajný prací prášok.  Namiešajte si roztok s vodou, nechajte chvíľu pôsobiť na inkriminovanom mieste a fľak vyčistite. V niektorých prípadoch budete musieť tento proces doplniť o jemné krúživé pohyby s handričkou či jemnou hubkou.

Pri domácom čistení si hlavne dávajte pozor na nebezpečenstvo poškodenia štruktúry vlákna. Mechanickým poškodením si založíte miesto pre možné budúce vydraté diery. Tiež si dávajte pozor, ak dôkladne nepovysávate čistiaci prostried. Týmto si postupom času spravíte veľkú neplechu. Na inkriminované miesto si nanesiete rýchlejšie špinu ako na magnet, oproti zvyšku sedačky. Spravíte si oveľa výraznejšie škvrny, aké ste pôvodne čistili v oveľa kratšom čase.

Na výraznejšie škvrny a fľaky ktoré si nájdete na látke, si zaobstarajte účinnejšie čistidlá. V drogériách kúpite najrôznejšie penové čističe. Neskôr uvidíte, že tieto čistidlá svojim účinkom nemôžete ani porovnať s profesionálnou čistiacou chémiou, ako stále zdvôraznujeme. Ak sa uspokojíte aj s priemerne vyčistenou sedačkou, tento spôsob Vám bude stačiť. Čistenie kožených sedačiek Malacky máte rozhodne lepšiu voľbu, ako keď si čistíte sami.

Vyčistite si aj koženú sedačku

Ku koženým sedačkám by ste mali pristupovať opatrnejšie ako k látkovým gaučom. Pri čistení kože máte oveľa menej možností ako môžete postupovať. Ak totižto použijete čistiace prostriedky, ktorými nemôžete priamo čistiť kožené sedačky, pravdepodobne toho budete ľutovať. Sedačku si požkodíte veľmi ľahko a do pôvodného stavu ju už pravdepodobne nedostanete.

Aj napriek tomu, ak sa rozhodnete pre vlastnú prácu, vždy zohladnujte typ kože a vyberajte si čistidlá s pH čo najbližšie k neutrálnemu.

Postupujte vždy opatrne a pomaličky, aby ste prípadné poškodenie zbadali okamžite. Pamätajte na to, že mechanickým čistením si pravdepodobnejšie zničíte sedačku. Nikdy nepodceňujte návod na použitie. Na koženú sedačku nikdy nevyťahujte vysávače, pravdepodobne si spravíte škrabance. Používajte ideálne švédske utierky a pred samotným začiatkom vyskúšajte celý postup na skrytých miestach.

Vo firme Topservis sa Vám vždy snažíme čo najlepšie poradiť a ak by Vám prípadné hrozby odradili, neváhajte nás kontaktovať.