Mikrovláknové handričky vytláčajú všetky ostatné obrázok

Mikrovláknové handričky nazývame ako švédske utierky, ktoré zoženiete v našich obchodoch už niekoľko rokov. Celá podstatu týchto handričiek sme postavili na veľmi jemnom vlákne vážiacom zhruba 1g na 100 km dĺžky. Tieto vlákna zároveň tvoríme špeciálnym spôsobom, aby sme ich prierez nespravili ako kruh, ale aby sme ho vytvorili nepravidelného tvaru napríklad hviezdy, ihlanu alebo podobne. Celý efekt dosahujeme špecifickou formou rozbíjania vlákien. Na týchto hranách potom vlastne postavíme celé čaro čistenia s mikrovláknovými handričkami. Ostrými hranami totižto lepšie zachytíme celé spektrum znečistenia.

Kvalitnú švédsku utierku na základe tejto charakteristiky spoznáte veľmi jednoducho. Po priložení na dlaň si takúto handričku prichytíte o pokožku, ako keby drobnými háčikmi, pričom máte pocit, že prechádzate dlaňou o strúhadlo. A presne túto vlastnosť využijete, keď použijete takáto utierku na špinu. Kvalitnú mikrovláknovú handričku spoznáte podľa vlákna, pri práci nesmiete nestrácať ostré hrany ani pri opakovanom praní. Preto pozerajte po samotnom charaktere utierky, ako sú vysoké vlákna na utierke, tvrdosť vlákien a ich hustota. Pri čistení sklenných povrchov a umývaní okien používajte vlákna hladké. Švédske utierky používajte na všetko upratovanie Malacky.

Oboznámte sa s mikrovláknom od základu

Celé kúzlo schovame do spôsobu výroby vlákien. Vlákno zložíme zhruba s 25 % polyamidu a 75% polyesteru. Pri ich zlučovaní vytvárame špecifický tvar s veľa drobnými sacími trubičkami na mikroskopickej úrovni. A presne tieto trubičky využívame na celkovú schopnosť nasávať špinu z čisteného povrchu. Napriek tomu, že tento materiál vyrábame z umelých látok, do ktorými tak ľahko tekutinu nenasajeme, dokážeme nimi vstrebať až 8x viac tekutiny, ako máte ich samotnú hmotnosť. Takýchto hodnôt nedosiahnete ani bavlnené handričky, ktorými vpijete tekutinu v oveľa väčšej miere. Pri umývaní preto na túto vlastnosť mikrovlákna nezabúdajte.  Naplno využívajte ich charakter vpíjania tekutiny, ale aj ich výdaj. Ak ste niekedy upratovali, dobe vie, že na čistenie a umývanie potrebujete vodu a presne v tom ukrývame vynikajúcu čistiacu schopnosť švédskych handričiek.

Zapáči sa Vám vedľajší pozitívny efekt odpudzovania tekutiny mikrovláknom, ktorý zbadáte po dôkladnom vyžmýkaní utierky, rýchlo ju vysušíte. Touto vlastnosťou následne obmedzíte množenie baktérií či plesní.  Na to, aby ste však mikrovláknom všetky spomínané vlastnosti splnili, udržujte utierky v čistote. Totižto ak samotnú mikrovláknovú utierku zašpiníte, neočakávajtei žiadne extrémne výkony.

Mikrovlákno a profesionálne využitie

Švédske utierky sa postupne stávajú neoddeliteľnou súčasťou výbavy každej upratovacej firmy, ktorá to myslí vážne a využívanie ich kvalít sa stáva otázkou existencie. Hĺbkovo tepovacia, upratovacia a čistiaca, ako sme my, firma Topservis, tohto praktického pomocníka pri svojej práci využívame už roky a prácu s ním si nemôžeme vynachváliť.