Jarné upratovanie potrápi nejednu gazdinku obrázok

Veľké jarné upratovanie je pre ženu vždy veľkým utrpením. Dá im zabrať a to hlavne vtedy, keď sa spoliehajú predovšetkým na seba alebo na zvyšok rodiny a neprenechajú ho firme špecializujúcej sa na upratovanie ako Topservis. V tomto prípade by si mali upratovanie a jednotlivé práce naplánovať. Tak bude na jar dom v poriadku bez zbytočného vyčerpania. Priebežné upratovanie nebýva pre ženy problémom, väčšinou každá už má svoj osvedčený systém. Presne tak by sa malo pristupovať aj k veľkému upratovaniu. Nápomocná by vám mohla byť dobrá organizácia práce, prístroje, účinné čističe, ale taktiež babské rady.

Plánovanie

Každé upratovanie Malacky by malo mať svoj systém. Mali by ste ísť izbu po izbe a upratovať ju vždy zhora na dol. Predchádzate tým zbytočnej robote a to tým, že si nešpiníte už upratané. Vždy by sa malo začať povysávaním pavučín zo stropov a rohov, potom prichádza na rad utieranie prachu a postupujte v poradí, luster, okná, interiérové doplnky, radiátory, ktoré je dobré rozobrať, zdržuje sa v nich totiž najviac prachu, dvere a až na koniec umývajte podlahu.

Okná

Je veľa babských rád ako na umývanie okien. Nám, teda firme Topservis sa osvedčilo umývať okná ekologickými prípravkami, ktoré rozrábame v teplej vode. Poumývame vždy žalúzie, rámy okien, parapety, medzipriestory a až nakoniec sa umýva samotné sklo. Následne sa voda postiera silikónovou stierkou a špeciálnou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna sa sklo, vytrie do sucha a doleští.

Ocot

Ocot je jedným z najpoužívanejších čistiacich prostriedkov v domácnostiach a jeho výhodou je, že má univerzálne použitie. Môžete ho využiť z času na čas pri čistení pračky a to tým, že ju pustíte na prázdno, zbavíte sa tak vodného kameňa aj plnidiel. Použiť ho môžete aj pri zanesenej rýchlovarnej kanvici , skrátka pri umývaní čohokoľvek, kde máte usadeniny, ktorých sa potrebujete zbaviť. Octovú vodu môžete použiť aj pri čistení obkladačiek od vodného kameňa alebo s jedlou sódou pri čistení odpadu. Má skrátka viaceré využitie.

Moderné riešenie

K moderným riešeniam upratovania patria v dnešnej dobe parné prístroje, ktoré však my, teda firma zaoberajúca sa a robiaca hĺbkové tepovanie Malacky a čistením Topservis odporúčame najmä na čistenie špár, ktoré po vyčistení zostávajú ako nové. Na iné povrchy ho však neodporúčame. Vychádza z nich stostupňová para, ale vo vzdialenosti  asi pol metra od nadstavca má už len okolo 40 stupňov. Moderným riešením upratovanie je aj používanie ekologických prípravkov, s ktorými firma Topservis pracuje neustále. Čistia naozaj výborne a ich veľkou výhodnou je, že v nich nie je obsiahnutá chémia, a teda nie sú škodlivé pre organizmus. Dnešná doba teda ponúka veľa riešení upratovania. Ak však ale nemáte chuť alebo čas sa doňho pustiť, sme tu pre vás my. Firma Topservis vám rada pomôže či už s tepovaním, umývaním okien alebo v neposlednej rade s generálnym poriadkom Vášho domu, či bytu. Sme tu pre vás.