Mop na umývanie podlahy a jeho vynikajúce vlastnosti obrázok

Súčasný trh profesionálneho čistenia je plný nespočetných strojov a upratovacích pomôcok, no napriek tomu je stále obrovský priestor , kde sa presadíte iba s ručným čistením. Existuje niekoľko faktorov, ktoré o tom rozhodujú. Niekde pre veľkosť čistenej plochy stačí na upratanie jeden či dvaja ľudia, stroj je zbytočný. Alebo sa jedná o bohato členený priestor, kde je náročné pohybovať sa s nemotornými a rozmernými pomocníkmi. Ale napriek tomu všetkému, ak by ste vytiahli starú známu klasiku vedro, metlu a utierku, vrátili by ste sa do staroveku. Hitom predajní s upratovacími pomôckami sa stáva mop s čistiacim vozíkom. V upratovacích , čistiacich a hĺbkovo tepovacích firmách ako je Topservis sú pomôcky tohto typu samozrejmosťou a postupne sa pretláčajú aj medzi šikovné gazdinky. Mop s čistiacim vozíkom je v podstate prenosná skriňa, v ktorej má gazdinka všetko pripravené k použitiu. Nikdy nič nezabudnete a vždy máte kde použité náradie odložiť.

Umývanie dlážky nebolo nikdy také ľahké

Mop ako čistiaca pomôcka je už neoddeliteľnou súčasťou výbavy každej odbornej spoločnosti sprostredkovávajúcej upratovacie práce. Jeho výhodu si už v čím ďalej väčšej miere uvedomujú aj domácnosti a metla s handrou sa postupne presúvajú do čas minulých. Pri výbere toho správneho mopu je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Na to, aby ste si vybrali ten správny, musíte poznať všetky typy, ktoré sa vyrábajú. Mopy môžeme zohnať podľa zloženia, buď rovné, alebo strapcovité. Mopy s rovnou čistiacou plochou vlastne nahrádzajú pôvodnú funkciu  metly a handry, avšak s oveľa vyššou efektivitou čistenia. Na metle bola namotaná handra a na mope je suchým zipsom prichytená utierka s mikrovlákna. U strapcovitých mopoch je umývanie zabezpečené hustou sadou strapcov prichytených k samotnému mopu. V domácnostiach sú obľúbenejšími práve tieto strapcovité mopy, zatiaľ čo u odborných upratovacích firiem prevládajú tie s rovnou čistiacou plochou. Ak sa však chceme objektívne rozhodnúť pre ten správny mop, je potrebné zohľadniť čistený povrch. V priestoroch s hladkou plávajúcou podlahou bude určite výhodnejší mop s rovnou čistiacou plochou, zatiaľ čo pri umývaní drsnejších dlažieb lepšie využijete práve strapcovitý mop.

Podstata rýchleho umývania

Pokiaľ chcete naplno využiť nesporných výhod umývania s mopmi, nesmiete zanedbávať očistu samotného mopu. Čistenie a pranie samotného mopu je rovnako dôležité, ako čistenie a upratovanie nášho domova. Aby sme správne dezinfikovali a vyčistili mop musíme poznať pár pravidiel a možností, akými sa to dá spraviť. Jedna z možností je využívať služieb priemyselných pračiek, alebo je vhodné používať špecializované čistiace prostriedky. Kvalitné odstraňovače zažratého znečistenia, nedovolia špine zaniesť jednotlivé vlákna buď strapcov alebo mikrovláknovej utierky a s mopom sa bude dať pracovať naozaj dlhú dobu. Ak totižto v mope zostane zažratá špina, mop kvalitne nebude zotierať,   viac sa narobíte a zároveň si po čase budete roznášať po byte nežiaduce baktérie. Preto ak by Vás zaujímali takéto čistiace prostriedky, neváhajte kontaktovať hĺbkovo čistiacu a tepovaciu spoločnosť Topservis.