Mop na umývanie podlahy a jeho vynikajúce vlastnosti obrázok

Na súčasnom trhu profesionálneho čistenia nájdete plno nespočetných strojov a upratovacích pomôcok, no napriek tomu nájdete stále obrovský priestor k zlepšeniu. V týchto situáciách si pomôžete iba s ručným čistením. Chceme Vám predstaviť niekoľko faktorov, ktoré by ste mali vedieť. Niekde pre veľkosť čistenej plochy môžete upratať sami alebo dvaja, stroj vôbec nemusíte použiť. Buď idete čistiť bohato členený priestor, kde by ste mali problém sa pohybovať s nemotornými a rozmernými pomocníkmi. Ale napriek tomu všetkému, ak by ste vytiahli starú známu klasiku vedro, metlu a utierku, vrátili by ste sa do staroveku.

Hit v predajniach s upratovacími pomôckami nájdete ako mop s čistiacim vozíkom. V upratovacích, čistiacich a hĺbkovo tepovacích firmách ako sme my máme pomôcky tohto typu ako samozrejmosť a postupne ich pretláčame aj medzi šikovné gazdinky. Mop s čistiacim vozíkom si predstavte ako prenosnú skrinku, v ktorej máte ako gazdinka všetko pripravené k použitiu. Nikdy nič nezabudnete a vždy máte kde použité náradie odložiť.

Umývanie dlážky ste nemali nikdy také ľahké

Mop ako čistiacu pomôcku máme ako neoddeliteľnú súčasť našej výbavy a ten by mala mať vo svojej výbave každá odborná spoločnosť sprostredkovávajúca upratovanie Malacky. Jeho výhody si postupne uvedomíte aj domácnosti a metlu s handrou presuniete do čas minulých. Pri výbere toho správneho mopu zvážte niekoľko faktorov. Na to, aby ste si vybrali ten správny, musíte poznať všetky typy, ktoré si môžete zohnať. Mopy si môžete zohnať podľa zloženia, buď rovné, alebo strapcovité. Mopmi s rovnou čistiacou plochou nahradíte pôvodnú funkciu  metly a handry, avšak s oveľa vyššou efektivitou čistenia. Na metle ste mali namotanú handru a na mope máte suchým zipsom prichytenú utierku s mikrovlákna.

Strapcovitým mopom umývajte hustou sadou strapcov prichytených k samotnému mopu. Pravdepodobne si v domácnostiach obľúbite práve tieto strapcovité mopy, zatiaľ čo odborné upratovacie firmy si pravdepodobne zvolia tie s rovnou čistiacou plochou. Ak sa však chcete objektívne rozhodnúť pre ten správny mop, potrebujete zohľadniť čistený povrch. V priestoroch s hladkou plávajúcou podlahou budete mať určite výhodnejší mop s rovnou čistiacou plochou, zatiaľ čo, ak budete umývať drsnejšie dlažby lepšie využijete práve strapcovitý mop.

Podstata rýchleho umývania

Pokiaľ chcete naplno využiť nesporných výhod umývania s mopmi, nesmiete zanedbávať očistu samotného mopu. Čistenie a pranie samotného mopu je rovnako dôležité, ako čistenie a upratovanie nášho domova. Aby ste správne dezinfikovali a vyčistili mop, musíte poznať pár pravidiel a možností, akými to môžete spraviť. Jedna z možností, ktorú môžete využívať sú služby priemyselných pračiek, alebo môžete používať špecializované čistiace prostriedky. Kvalitnými odstraňovačmi zažratého znečistenia, nedovolíte špine zaniesť jednotlivé vlákna buď strapcov alebo mikrovláknovej utierky. Mopom budete môcť ďalej pracovať naozaj dlhú dobu. Ak totižto v mope necháte zažratú špinu, mopom kvalitne nezotriete, viac sa narobíte a zároveň si po čase budete roznášať po byte nežiaduce baktérie. Preto ak sa budete zaujímať o takéto čistiace prostriedky, neváhajte nás kontaktovať ako hĺbkovo čistiacu a tepovaciu spoločnosť Topservis.