chlpy

Chovať domáce zvieratko je super pocit pre celú rodinu. Pravdepodobne je celkom isté, že budete mať stále čo robiť a zažijete kopec zábavy. Deti sa vyšantia! Všetko bude úžasné až do momentu , kedy si všimnete tú hromadu chlpov, ktoré taký psík alebo mačka za sebou nechá. Za problém tiež možno budete považovať dosť výrazný zápach, ktorý Váš miláčik za sebou zanechá.

Keď si nakoniec uvedomíte, čo všetko obnáša upratovanie po takomto chlpatom zvieratku, mnoho ľudí môže zmeniť názor. Preto Vám tu ponúkame niekoľko trikov, ako je možné sa vysporiadať s nepríjemnými dôsledkami chovu psa alebo mačky. Predstavíme Vám pár efektívnych spôsobov čistenia.

Pred čistením zoberte svojho maznáčika na vychádzku

Na samom začiatku, aby Vám nič nestálo v ceste, pošlite nikoho s Vašim psom alebo mačkou na vychádzku. Budete to mať oveľa jednoduchšie, ak sa zbavíte zdroja chlpov a nebude chlpy víriť okolo seba. Upratovanie spravíte od ruky.

V tomto prípade to budete mať s mačkou horšie, ale môžete ju buď zavrieť, alebo požiadať suseda. Sused alebo dobrý známy sa o Vašu mačku určite rád postará. A teraz Vám už nič nebude brániť, aby ste sa pustili do čistenia. Na pamäti majte stále Váš cieľ, teda aby ste dokonale vyčistili všetky chlpy.

Chlpy a čalúnený nábytok

Vždy začínajte sedačkou a kobercami. Ak máte tú možnosť, zoberte ich von, kde Vám nebude vadiť, ak budú chlpy lietať okolo. Začínajte vždy s vysávačom. Povysávajte chlpy zo všetkých špár a záhybov a až potom začnite čistiť ostatný povrch sedačky. Môžete využiť aj veľkého pomocníka slnko. Na slnku čalúnenie zbavíte aj zápachu, preto ho nechajte vonku čo najdlhšie. Okná nechajte naplno otvorené, aby ste dôkladne vyvetrali. Uvidíte ten obrovský rozdiel medzi čistým a špinavým nábytkom.

Zbavte sa srsti od zvieratiek

Použite lopatku a zmeták, ako najjednoduchšieho pomocníka. Samozrejme spravíte úplne iný výsledok, ak využijete kefu na vyčesávanie chlpov a špeciálny prostriedok. Nikdy ale nezabudnite na možnosť mechanického poškodenia, preto v žiadnom prípade netlačte. Všetko robte s jemnosťou, opatrnosťou a nikdy sa neponáhľajte.

V drogérii určite kúpite aj špeciálne tepovacie prípravky na srsť domácich miláčikov. Nejedná sa síce o tepovanie Malacky, ale aspoň niečo pre domáce použitie. Určite nenájde iba skvelé prípravky, ale jednoznačne si vyberiete. Ak na sedačke máte natiahnutý poťah, dajte ho prať. Praním odstránite nielen chlpy, ale aj ostatné znečistenia a zápach. Vaša sedačka získa úplne inú farbu, hlavne ak z Vašich zvieratiek padá veľa chlpov.

Dezinfikujte misky, hračky a toaletu Vášho zvieratka

Predmety, ktoré Vaše zvieratko využíva na dennej báze, sú plné baktérií a znečistenia. Preto na ich dezinfekciu nikdy nezabúdajte. Čistenie spravíte najefektívnejšie v teplej vode, ale dávajte pozor, aby ste ich nezničili. Toto isté platí aj o silných chemických prípravkoch, ktoré v drogérii zoženiete. Nebezpečnými chemickými látkami neovplyvňujte len zdravie svojich zvieratiek, ale aj svoje. Ideálne použite bežné jemné prostriedky, ako sódu bikarbónu, vodu, ocot, alebo jar.

Nakoniec umyte podlahu

Ak už máte všetko umyté, teraz sa môžete pustiť do najväčšej plochy Vášho domova, teda podlahy. Najskôr všetko pozametajte, alebo povysávajte, aby ste sa zbavili čo najväčšieho množstva chlpov a prachu. Nakoniec všetko pretrite mopom a vhodnými prostriedkami na podlahu. Čím viacej chlpov a znečistenia po svojich zvieratkách odstránite, tým bude Váš domov krajšie voňať. Budete sa v ňom lepšie cítiť.